НЕДА – Незаменима, когато всичко останало не помага
Увод
Представяне на Неда от д-р Григорова
Състав на формулата
Спецификация на билката и цитати за приложението ѝ за медицински цели.
Индикации и прием на Неда
Как да съхранявате Неда
Общи препоръки, които следва да напишем според Световната Здравна Организация
Регистрационна информация за Неда
Взаимодействия на Неда с други препарати
Често задавани въпроси (в процес на съставяне)
Увод
Човечеството е преминавало през много видове биологични катаклизми. Официалното датиране на тези катаклизми е от 541-а година, от което време сме намерили достоверни документи. През тази година избухнала т.нар. Юстинианова чума, която е предизвикана от бактерия, предавана от ухапване от бълхи и която се нарича „yersinia pestis“. Много по-късно, през 2018-а година едно мащабно изследване на шведска гробница, доказало, че същата бактерия е убивала хората от 3 000 г. пр. Хр.
През годините чумата, дължаща се на тази бактерия, променяла имената си, но неизменно вземала своите жертви. Стотици милиони хора са измирали от нея, ако вземем предвид и двете чумни пандемии – т.нар. Черната смърт (1347-1353) и Модерната чума (от 1885г.)
Бактериите еволюират. При това много по-бързо, отколкото можем да го предвидим. Всеки нов гостоприемник е нова „лаборатория“ за болестотворните патогени, от която лаборатория могат да осъвременят генома си, по начин, който ги прави не просто опасни, но смъртоносни.
Холерата също е поразявала жестоко човечеството. Преминали сме седем сериозни холерни катаклизми, които са отнели живота също на стотици милиони хора по света, а и до момента холерата е бич в много страни, където чистата питейна вода е рядкост и лесно може да бъде замърсена.
През цялата история на човечеството са умирали хора от вирусни инфекции. Всякакви вируси са ни погубвали. Самата концепция за вируса, като патоген, е много по-късно открита и доказана (края на XIX в). Изобщо вътреклетъчните инфекции са тежък ритник по човечеството. Първата вирусна пандемия е била от 1889 до 1893 г., т. нар. „Руски грип“ (Influenza A/H3N8), който тогава предположили, че е предаван от птиците, а миналата година изтъкнати вирусолози от Харвард и Ню Йорк го обявиха, че е бил вид SARS-CoV-2. Някакъв предшественик на съвременния Ковид. Но с подобията не свършваме дотук. Последвалите пандемии – Испански грип (1918 – 1919, с официалното име Influenza A/H1N1), Азиатски грип (1957 – 1959, официалното име Influenza A/H2N2), Хонг конг грип (1968 – 1970, с официалното име Influenza A/H3N2), Тежък Респираторен Синдром (2002 – 2003, с официалното име SARS – CoV), Свински грип (2009 – 2010, с официалното име Influenza A/H1N1), Средно-източен Респираторен Синдром (2015 до момента, с официалното име MERS – CoV) и последният Ковид – 19 (2019 до момента, официалното име SARS – CoV – 2).
Прави впечатление как не просто наименованията са почти еднакви, а как самият патоген е характерен. Той се отличава от вирусите на едрата шарка; варицелата; HP вирусите; Ебщайн-Бар; хепатитни вируси; рубелола; вируси, причиняващи пневмонии; цито-мегало вирус; бяс и т.н. Пораженията, които прави върху хората са само едната му страна, другата е неговата еволюция, която е далеч по-фундаменталната. В крайна сметка, след години, ще се окаже, че този вирус се е променил в нещо, което не е толкова смъртоносно, тъй като от гледна точка на патогена, е много по-добре гостоприемникът му да е жив, за да може повече време да поддържа размножаването на вируса.
Природата така работи – създава живот, който пък оцелява във враждебна среда и ако не може да оцелее в тази среда, той се видоизменя, докато средата престане да бъде враждебна за него. Колкото по-сложно е устроен този нов живот (нов организъм), толкова по-трудно протича видоизменянето му, с толкова повече жертви е съпътствана тази еволюция.
През изминалите години на пандемия, ние имахме възможност да се запознаем с много клинични случаи, които ни доказаха убеждението, че промяната е най-сигурното събитие в нашия живот. Трябва да сме подготвени за тази промяна и тази наша подготовка се изразява в създаването на тинктурите Ахинора и Неда.
1. Представяне на Неда от д-р Григорова
Епидемията от COVID у нас предизвика понижаване на имунитета на много пациенти, при което се проявяват различни здравословни проблеми. Един такъв проблем е отслабената имунна система, т.нар. „Дълъг COVID“. В повечето от тези случаи пациентите, които са прекарали COVID, уж са излекувани, но започват да се оплакват от общо неразположение, което трае с месеци. Фол тестът реагистрира вируса SARS – CoV – 2, в далака. Явно, че организмът на може да се справи с вируса. Последният не е задърлжително да бъде в активна форма.
Често се появява и т.нар. „Пост COVID синдром“. В такива случаи вирусът на SARS – CoV – 2 е излекуван, но последствията от него са останали. Тези последствия обикновено са: загуба на обоняние и промяна в обонянието месеци наред, умора, обостряне на стари заболявания, влошаване на паметта и нервно-психическото състояние, т.нар. „мозъчна мъгла“, също е характерно общото понижаване на енергията на пациента.
Друг важен проблем, с който се сблъскахме, при много пациенти, е засиленото присъствие на цистообразуващи протозойни (едноклетъчни) паразити. Паразитните цисти могат да съществуват в организма дълго време, но при отслабена имунна система те се „съживяват“, стават подвижни и могат да проникнат в различни органи. Получават се трудно лечими рецидивиращи паразитни инфекции. Особено често се проявява паразитът Trichomonas hominis (Трихомонас хоминис), чието лечение е много трудно и дълго.
От последните лабораторни изследвания на множество пациенти по света сочат, че трихомонас хоминис може да бъде дори канцерогенен агент. Следователно подобен паразит не бива да се оставя без лечение.
Другият често срещан у нас патоген е паразитът Toxoplasma gondii (Токсоплазма гондии), при него активирането на цисти може да засегне всеки орган, най-вече неврологично и в мозъка.
Нашите усилия бяха насочени да намерим тинктура, ефективна за унищожаване на подвижни форми на патогени и цисти едновременно. За всички тези проблеми най-подходяща се оказа хвойновата тинктура, наречена от нас Неда, на името на баба Неда, моята учителка в билколечението. В Неда използваме само диворастяща хвойна и то нейните най-млади връхчета. Установихме, че не всеки подвид хвойна е подходящ, дори някои подвидове, които ни бяха доставени от различни региони в България, макар да бяха от един тип, повечето от тях баха неефективни. Най-добри показатели показаха само два вида хвойна, доставени от чисти места, достатъчно отдалечени от урбанизирани райони.“
2. Състав на формулата
Тинктурата „Неда“ /“Neda“ съдържа като разтворител фармацевтично чист етанол (C2H5OH) 40º, дестилирана вода и българска диворастяща билка хвойна (Juniperus communis).
3. Спецификация на билката и приложения
Хвойната е храст от сем. Кипарисови с височина до 4 м, силно разклонен. Листата са шиловидно заострени, по 3 в снопчета, разперени ветровидно и силно бодливи. Плодовете при узряване стават тъмно сини със сладникав вкус и смолиста миризма. Растението е широко разпространено в Европа, а също и в нашите планини до 1700 м. надморска височина. Цялото растение излъчва приятна, освежаваща миризма.
Съдържанието на сухо вещество в препоръчителния дневен прием, за възрастен, с тегло от 60 кг, е следното: Хвойна – 6 mg.
Растението е широко разпространено в Европа, а също и в нашите планини до 1700 м. надморска височина. Цялото растение излъчва приятна, освежаваща миризма.
Употребяема част: Младите зелени клонки по върховете, които са без плодове; отделно зрелите тъмно сини плодове.
Химичен състав: Етерично масло, съдържащо терпените мирцен, юнен, сабинен и алфа-пинен; 1-4 цинеол, р-цимен, камфен, лимонен, бета-пинен, гама-терпинен, алфа-туйен и др. от този вид. Съдържат се също танини като катехин, епикатехин, галокатехин и епигалокатехин; дитерпенови к-ни като мирцеокоммуникова, коммуникова, изопиматрикова и толурозова киселини; захари, смолисти вещества, восъци и Витамин С (R. C.Wren, Potter’s New Cyclopedia of Botanical Drugs and Preparations, C. W Daniel Company LTD, UK, 1998, p 161).
В същия справочник хвойната се препоръчва като диуретик, антисептик, противовъзпалително средство, при остър и хроничен цистит и при ревматизъм.
В българската литература по билколечение се изтъква ролята на терпена юнен в хвойната като пикочогонно средство и при камъни в бъбреците, при атеросклероза и артрит (Д. Памуков, Х Ахтарджиев, София, Земиздат, 1990, стр. 233, 236).
Българската народна медицина препоръчва хвойната при водянка, при заболяване на черния дроб, подагра, обриви по кожата, за инхалации при задух и бронхит, както и за бани при ревматизъм и неврози (И. Ланджев, Енциклопедия на лечебните растения в България, Изд. Труд, София, 2010, цтр.391).
Населението на родопите прилага прекадяване на помещенията с хвойнови клонки при епидемии по хора и животни, а също и прекадяване на стаята на плачливо бебе.
Сурови добре узрели плодове от хвойна (до 10 броя дневно) се варят на чай при трудно уриниране, болки в стомаха и бъбреците; при червен вятър, подагра и хемороиди; при кожни заболявания, шарка, треска, за пречистване на кръвта и за подобряване на храносмилането.
Извлек от връхни клончета с листа се употребяват за гаргара, за лечение на безплодие, проблеми при цикъла на жените, а също и като слабително средство (В. Канисков, Лечебните растения на България, енциклопедичен справочник, Изд. Изток-Запад, София, 2011, стр.558). Същият автор съобщава за употреба на хвойна при анемии от ензимни нарушения и в случаи на придобита хемолитична анемия (В. Канисков, Съвременна фитотерапия, София, Изток-запад, 2013г., стр.18).
Руската лечителка Джуна препоръчва при туберкулоза да се дъвчат смлени хвойнови иглички и орехови ядки. (Йовчо Добрев-Чортов, Билки за здраве, Изд. Атеа, София, 2019, стр. 276). В тази книга авторът препоръчва извлеци от иглици и клонки от хвойнапри хронични възпаления на пикочния мехур, ставни болки, стомашни и чернодробни заболявания (стр. 421).
Широко приложение на хвойната като общоукрепващо средство при тежки заболявания се изтъква в книгата (В. Канисков, Фитотерапия на онкологичните заболявания, София, Изток-Запад, 2012, стр. 58, 96, 142, 150, 184, 228).
По-често в природната медицина се прилагат плодовете на хвойната. Нашият опит чрез измервания на Фол меридианите на реални пациенти показаха, че най-силно положително въздействие върху имунната, лимфната система и кръвта имат младите зелени връхни клонки и листа на хвойната.
4. Индикации и прием на Неда/Neda
Индикации
С помощта на Фол апарата IKG -2 извършихме широко изследване на голям брой пациенти с обща отпадналост, влошено здравословно състояние и различни оплаквания след прекаран Covid. Регистрирахме млечебно действие на Неда при общо 46 клинични случая на паразити, главно едноклетъчни: Trichimonas hominis, Toxolplasma gondii, Dientamoeba fragillis, Coccidia canis, Lambila giardia, а също така и на бактериални инфекции от: Proteus, Borrelia, Chlamidia и Nocardia.
Тинктурата Неда даде чудесни резултати при пациенти с т.нар. „дълъг Covid”, особено при онези с влошени показатели на левкоцитите.
Общият ни извод е, че тинктурата Неда спомага за подсилване на имунитета, особено при отслабен такъв.
- Общо неразположение;
- Липса на концентрация;
- Влошени показатели на левкоцитите;
- Компроментирана имунна защита;
- Задух;
- Продължителна кашлица;
- Лесна уморяемост;
- Наличие на Трихомонас хоминис;
- Наличие на Токсоплазма гондии;
- Наличие на Диентамеба фраджилис;
- Наличие на Коксидия канис;
- Наличие на Ламблия жиардия;
- Наличие на Протеус;
- Наличие на Борелии;
- Наличие на Хламидия;
- Наличие на Нокардия.
Тинктурата Неда е подходяща за възрастни и за деца на възраст над 6 години, както и за хора с различни смущения и нарушения в обмяната на веществата.
Тинктурата Неда няма превантивно действие!
Прием на Неда/Neda
Тинктурата Неда се приема под формата на капки, разбъркани в 20-50 ml вода със стайна температура. В 20-50 ml вода добавете нужния брой капки, според препоръчителната дневна доза по-долу, разбъркайте получената субстанция и изпийте.
Внимание: Не се препоръчва за деца под 6 годишна възраст, бременни и кърмещи хора!
Препоръчителен дневен прием
Килограми на потребителя | Брой капки 2 пъти дневно |
14-20 | 5 |
21-30 | 7 |
31-40 | 10 |
41-50 | 12 |
51-60 | 15 |
61-70 | 17 |
71-80 | 20 |
81-90 | 22 |
91-100 | 25 |
101-110 | 27 |
111-121 | 30 |
121-130 | 32 |
Съответният брой капки е за всеки прием! Количеството капки се разбърква в 20-50 ml вода със стайна температура, 10 минути преди хранене или 45 минути след хранене.
Не надвишавайте препоръчителната дневна доза!
5. Как да съхранявате Неда / Neda
Съхранявайте на сухо и лишено от пряка слънчева светлина място, до 25 °C.
Да се съхранява на място недостъпно за деца!
6. Общи препоръки, които следва да напишем според Световната Здравна Организация
- Нямаме никакво право да твърдим, че билките лекуват!
- Трябва да ви уведомим, че лечението с билки е за здрави хора!
- Също трябва да кажем, че лечението с билки не може да има никакви здравни претенции!
- Продуктът не е лекарствено средство!
- Продуктът не е заместител на разнообразното хранене!
- Винаги спазвайте съветите на вашия лекар и/или фармацевт!
- И не на последно място трябва да напишем, че истинското лечение от края на XX и началото на XXI век е само чрез фармация и фармацевтични продукти!
7. Регистрационна информация за Неда / Neda
Неда / Neda е регистриран билков продукт, произведен с български, диворастящи билки, отговарящ на всички евопейски изисквания; с регистрационен номер: 13291 от 10.7.2023 г., издаден от БАБХ.
Партидата и срокът на годност са маркирани на всяка опаковка. Маркерите са поставени на всяко шишенце и на всяка кутия.
Всяка опаковка съдържа 100 ml от тинктурата Неда / Neda
Изключителен собственик на всички права относно продукта Неда / Neda е „Хелианти“ ООД
8. Взаимодействие на Неда / Neda с други препарати
Неда се приема самостоятелно!
Ако приемате други фармацевтични или билкови препарати, преди да започнете прием на Неда, консултирайте се с вашия терапевт / лекар. Неда, макар и билков продукт, е препарат с мощно и бързо действие, поради което приемът задължително следва да бъде консултиран със специалист!
Важно! Не приемайте Неда едновеременно с други фармацевтични препарати!
Приемът на Неда с успорено с Пара-7 само подсилва работата на Пара-7!
Важно! Приемът на Неда не се повлиява добре при успореден прием на антиоксиданти! Антиоксидантите са: витамините A, C, E, фолиева киселина, коензим Q10, селен…
Ако са ви предписани и други препарати, приемайте Неда минимум 2 часа преди или след приема на другите препарати!
Не бива да се самолекувате с Неда!
Вече сте използвали продукта? Искате да оставите Вашият отзив и да споделите впечатления? Моля натиснете бутона за да попълните формата за отзиви.
За всяко ревю на продукт от нашия магазин
Спечелете 5 лева
Оставете Вашето мнение за наш продукт в Гугъл и Хелианти ще ви изпрати купон за 5 лева отстъпка при следваща Ваша покупка. С това ще помогнете на много други хора да направят по-добър избор.